Leden 2011

Krasa - masky na vlasy c.1

20. ledna 2011 v 14:09 | >Only Me< |  VLASY
- Pro jemné vlasy bez objemu můžete připravit masku z 50 g zeleného jílu, 5 kapek oleje z tymiánu a 5 kapek olivového oleje. Směs naneste na vlasy po celé jejich délce. Nechte 20 minut působit a pak důkladně opláchněte. Maska se používá jednou týdně. Objem vlasů lze získat i tak, že si vlasy opláchnete vařící vodou, do níž jste přidala lipové listy, heřmánkový květ nebo kopřivu. 

- Pro rychlý růst vlasů vyzkoušejte masku připravenou v lékárně. Pro 200 g roztoku budete potřebovat 2 g cholesterolu, 2 g ricinového oleje, 1 g levandulového oleje a 195 g alkoholu. Vatovým tampónem navlhčeným v roztoku jemně masírujte kořínky vlasů. Nenamáčejte před aplikací roztoku. Umývejte si vlasy jen jednou týdně.

Pokud máte v úmyslu udělat si trvalou ondulaci, tři týdny předtím použijte na vlasy následující terapii: 

- Smíchejte 2 lžíce olivového nebo ricinového oleje, 2 lžíce medu a jeden vaječný žloutek. Naneste tuto směs na umyté vlasy, zabalte je do igelitové čepice, přikryjte ručníkem a nechte 15 minut působit. Pomocí fénu zahřívejte ručník. Po uplynutí určené doby vlasy umyjte a použijte balzám. Tuto terapii opakujte každé 2-3 dny. Zabraňte vysoušení vlasů fénem. Použijte balzám po každém mytí.
Masky na vlasy
zdroj ; www.zaria.cz

Krasa - prirodni pece o vlasy c.1

20. ledna 2011 v 13:59 | >Only Me< |  VLASY
Prirodni pece pro vlasy
Vlasy v letním období vyžadují zvláštní pozornost.
Potřebují více péče, hydrataci a vitamíny. Před začátkem letní sezóny je dobré vlasy o centimetr zkrátit. Tím se osvěží a odstraní se nejvysušenější části. 

Je to období, kdy jste také v pokušení vyzkoušet co nejvíce účesů, změnit barvu nebo si udělat trvalou ondulaci. Pokud to máte v úmyslu, musíte vědět, jak vlasy chránit před, během a po procesu změny, jíž je vystavíte. Přírodní terapie jsou ty, které dávají nejlepší výsledky, jsou přitom levné a jednoduché na přípravu. 

- Pro suché vlasy vyzkoušejte masku ze dvou žloutků, dvou polévkových lžic medu, lžíce olivového oleje, lžičky majonézy nebo jogurtu.Všechno smíchejte. Směs naneste na čisté vlasy a potom je zabalte do igelitové čepice. Nechte působit 30 minut, poté důkladně opláchněte. 

Tuto masku si můžete připravit v několika variantách. Žloutek můžete kombinovat s olivovým olejem a s 10 kapkami propolisové tinktury. Abyste jednoduše dosáhla rovnoměrné konzistence, do směsi přidejte trochu balzámu. 

- Můžete si sama připravit šampon z 2-3 žloutků, 30 ml rumu a 10 g ricinového oleje. Tuto směs jemně vmasírujte do pokožky hlavy, ponechte čtvrt hodiny působit a pak důkladně opláchněte vodou, do níž jste přidala trochu octa. Do šamponu lze přidávat bylinné extrakty jako například chmel, jírovec, řebříček obecný, šalvěj nebo mátu.
Přírodní péče pro vlasy
zdroj ; www.zaria.cz

Krasa - rady na krasnou plet c.1

20. ledna 2011 v 13:54 | >Only Me< |  PLET

Oblicej

Ráno 

Pleť musíte omýt vlažnou vodou a vyčistit čisticím gelem. Vyhýbejte se tvrdým mýdlům, ta obličej velice silně vysušují, neutírejte si obličej prudkými pohyby, pouze jej lehce poklepejte měkkým ručníkem. Následně je nutné pokožku obličeje osvěžit, aby se obnovilo přirozené pH pokožky. Poté ji musíte hydratovat. 

Je nezbytné, aby krém, který používáte, odpovídal vašemu typu pokožky. Na něj je možné nanést jiný krém s ochranným slunečním faktorem. Teprve pak je pleť připravena na nalíčení.

Večer 

Večer musíte postupovat stejně jako ráno, to znamená učinit všechny výše popsané kroky. Přibližně jednou týdně, s ohledem na váš typ pokožky, je po osvěžení pokožky potřeba provést peeling. Je to proces, kterým se odstraňují odumřelé kožní buňky. Ty jsou často příčinou černých teček, nebo dokonce i akné. A jsou to právě tyto odumřelé buňky, které brání přípravkům, které aplikujete na obličej, aby se dostaly do pokožky a působily v ní. Peelingový přípravek má podobu gelu s malými, tvrdšími částečkami. Poté se nanese krém a rovněž oční krém pro zpevnění očního okolí. 

Nikdy nechoďte spát s nalíčeným obličejem, protože nalíčení neumožní pleti dýchat. Voděodolná líčidla se odstraňují snadněji za použití speciálního odličovacího gelu.
Co dělat ráno a co večer
zdroj ; www.zaria.cz

po dlouhe dobe jsem tu/jsme tu

20. ledna 2011 v 12:21 | >Only Me<
ahoj po dlouhe dobe tu jsem :)...
jsem jako magda jenze jsem si zmenila prezdivky na only me no vsak vidite :)..
dlouho jsme tu nebyli tak .. a chtela bych mozna aji kiks taky aby tento blog pokracoval dal i kdyz nemame tu adminku mno :/ .. tak tu aspon obcas budem pridavat.. sice asi ne hodne ale nekdy jo ♥

PaPa =*