Říjen 2010

Happy Halloween

31. října 2010 v 21:08 | Magda |  HALLOWEEN
obrazky:
Napisy:

Vtipny obrazek - Mejdan

31. října 2010 v 17:13 | Magda |  KDYZ JE NUDA..
z toho proste nemuzu :D

Diplomy za bleskovku c.1

31. října 2010 v 14:02 | Magda |  PRO VAS

Nas diplom od look-at-misky

31. října 2010 v 11:04 | Magda a Kristyna |  OD VAS

Bleskovka c.1

30. října 2010 v 22:52 | Magda a Kristyna |  SOUTEZE
1. Notebook/Pocitac

2. Nova/Prima

3. Scene/Emo

4. Halloween/Vanoce

5. Leto/Zima

odpovezte do komentaru


CENY: diplomy do 1-4 mista

Ucebince cestiny v USA

29. října 2010 v 15:23 | Magda |  KDYZ JE NUDA..
Podívejte jak vypadá učebnice češtiny v USA :-) Doporučuji se podívat hlavně na kolonku "výslovnost" .. Najdete tam opravdu zajímavé výrazy :-)


Halloween liceni - Cert

28. října 2010 v 22:03 | Magda |  HALLOWEEN

Halloween liceni - Kocici

28. října 2010 v 21:59 | Magda |  HALLOWEEN

Vznik vyvolavani duchu

28. října 2010 v 21:43 | Magda |  HALLOWEEN
Vznik vyvolávání
Spiritismus se údajně zrodil v roce 1848 ve Spojených státech amerických, konkrétně v městečku Hydesville. Dvě dcery farmáře Foxe jedné noci zaslechly záhadné klepání a zvuky. Ráno nalezly v pokoji přeházené věci. Mladší dcera Katie se s duchem pokusila dorozumět, a to klepáním - stejně jako se ozýval on. Duch jí sdělil, že patří tělu podomního obchodníka, který byl v domě zavražděn, dokonce udal i polohu, kde je tělo zakopáno. Přesně na tom místě se později našly lidské pozůstatky. Příběh pochopitelně vzbudil velký zájem veřejnosti, až se farmář Fox musel s rodinou přestěhovat. Spiritistické hnutí bylo na světě. V roce 1850 bylo ve Spojených státech kolem třiceti tisíc médií, což jsou osoby, které se dokáží s duchy dorozumívat. O šest let později se jejich počet vyšplhal ke třem milionům. Svědkem spiritistické seance se prý stal také prezident Abraham Lincoln. Spiritismus se šířil i do Evropy. Jeho cesta není zcela jasná. Podle jedné teorie se sem dostal přes Hamburk, podle jiné přišel z východu. Šamani na Sibiři jej provozovali dávno. Ale otázka původu této módy, protože spiritismus se stal doslova módou, nikoho příliš netrápila.

Mejte na pameti pri vyvolavani duchu

28. října 2010 v 21:41 | Magda |  HALLOWEEN
Mějte na paměti
- Nechtěná materializace zlého ducha může být uskutečněna i takovým způsobem, že vezme na sebe podobu zemřelého, kterého všichni zúčastnění znali, aby vás oklamal.
- Bude-li mezi vámi někdo, kdo si dělá z toho legraci, kontakt se přeruší, nebo se vůbec neuskuteční .
- Otázky si připravte předem a neklaďte hloupé a nesmyslné dotazy (otázky typu: "Kdy zemřu?" nejsou rozumné).
- Neustále se dotýkejte prsty talířku, vytváříte tím energii, která takto zásobuje ducha.
- Také vás může navštívit duch šprýmař, neberte vážně vše, co vám tabulka řekne.

Pravidla pro vyvolavani duchu

28. října 2010 v 21:40 | Magda |  HALLOWEEN
Pravidla pro vyvolávání duchů
Nevyvolávejte ducha pouze pro vaši zábavu nebo na naléhání jiné osoby, a to bez přípravy.
Vždy buďte alespoň dva, pozvěte vašeho přítele nebo přítelkyni.
Samotný akt provádějte nejlépe v noci, kdy je nejméně atmosférických poruch.
V určený den neužívejte alkohol, omezte kávu a kouření, nejste sladkosti, ani maso.
Vyjděte si do přírody, do lesa, kde jsou mohutné stromy (můžete je i obejmout), meditujte a navštivte nějaký hřbitov a položte květiny na opuštěný hrob.
Obstarejte si spiritistickou tabulku, která slouží jako pomůcka k navázání kontaktů s jiným světem.
Podložku dáme na kulatý stůl o jedné noze, který musí být celý ze dřeva, bez kovových šroubů (mějte na mysli, že železo odpuzuje duchy jak dobré, tak i zlé).
Připravte si malý porcelánový talířek, nebo dřevěné, dobře opracované kolečko a na něm zakreslíme velkou šipku.
Nezbytné budou taky dvě voskové svíčky, zapálené po celou dobu seance. Pro jistotu položte stroužky česneku k noze stolu pro odpuzení různých astrálních vampírů a zlých duchů.
Vyberte mezi sebou nejvíce mediální osobu, která bude s duchem hovořit a někoho, kdo bude mimo vytvořený kruh a bude vše zapisovat.
Místnost, kde budete vše provádět, by měla být dobře vyvětraná a nerušená okolními vlivy.
Před začátkem se společně pomodlete, nebo se pohroužete do meditace. Buďte klidní a uvolnění.
Každý účastník musí mít obě nohy položeny pevně na podlaze a oba ukazováčky položeny na okraj talířku, nebo kolečka.
Vybrané médium poprosí ducha zemřelého, na kterém jste se předem domluvili, aby se objevil.
Nakonec poděkujte duchům nebo duchovi a představujte si, jak nehmotná bytost odchází v pokoji pryč.
Poté zapalte kadidlo nebo šalvěj a pro zbavení negativních sil se vykoupejte ve slané vodě.

Projevy duchu

28. října 2010 v 21:39 | Magda |  HALLOWEEN
Projevy duchů
Projevy skrze media vzhledem na prostředky (mediumita) jsou zcela běžné a je jich celá řada, uvedu zde příklady mediumity pro fyzické jevy, kde media si ani nemusí být vědoma, že jsou zdrojem těchto sil.

Klepot a šramot v různých předmětech vzniká proto, že někteří duchové chtějí upozornit nejenom na svou přítomnost, ale i na nějakou významnou událost (úmrtí, nešťastná událost).

Pohybování stolů byl v minulosti velmi populárním prostředkem ve styku s duchovnem. Další projevy byly klepání stolku, kde počet klepnutí znamenal buď ano, či ne.

Přímé písmo je vzácnější projev. Do krabičky vložíme tužku a papír, převážeme a zapečetíme. Po procedurách položí přítomní ruce na papír a soustředěně vyčkávají. Po 10 až 30. minutách je slyšet škrábání od tužky a my získáváme velmi pěkné, přímé sdělení. Vezměte v úvahu také existenci přímého hlasu.

Materializace je jistě nejúžasnějším důkazem existence duchovního světa. Může to být jak materializace částečná, tak i celých, pohybujících se postav. Vzniká pomocí látky zvané ectoplasma často bílé, nebo šedé barvy, vycházející z těla media, dobře viditelná a fotografovatelná. Z této látky se mohou vytvářet pozemská těla zemřelých osob.

Druhy médií
Píšící ( Komunikace tímto způsobem je většinou počáteční a od ní se odvíjí další a další schopnosti. Duchovní bytosti (ale i nejen ty) s vámi promlouvají přes vaší uvolněnou ruku. Pošlou vám do hlavy myšlenku, kterou ale nedokážete slyšet (nejste na to dostatečně vyspělí) a tak vám ji napíše vaše ruka. Většinou ve vašem jazyce. Tyto myšlenky jdou přes filtr vašeho vědomí. Informace jsou zkreslené a ne 100% pravdivé.)
Slyšící / Po nějaké době co jste si již osvojili schopnost automatického psaní a kresby (píšící médium) zjišťujete, že víte sdělení ještě dříve, než ho napíše vaše ruka. Přichází to postupně. Za čas už nestíhá ruka psát, odložíte tužku a stanete se slyšícím médiem. Dokážete ovládat telepatii.)
Vidící ( Slyšíte duchovní bytosti. Po čase se ale vyvíjíte dál. (Záleží na oddanosti těmto schopnostem). Dostanete novou schopnost -vidění aury, z které budete moci přečíst přímo průtrž informací. Aura není jen kolem lidí, ale také kolem věcí. Kromě aury se vám mohou zjevovat různí duchové (např. vaši zemřelí přátelé), ale i vidiny minulosti a budoucnosti.)
Cítící (hmat) ( Při komunikaci můžete cítit pohlazení, lochtání. Třeba nakonec vznikne tradice, že vždy když s vámi mluví vaše zemřelá babička, ucítíte hlazení na levé ruce:))
Pro fyzické zjevy (Za pomocí vaší energie můžou duchové hýbat s různými předměty. Nižší duchové by vás mohli strašit, vyšší by mohli být nějak nápomocni. Např. ukázat ztracenou věc.)

Kostym na Halloween - CARODEJNICE

28. října 2010 v 21:36 | Magda |  HALLOWEEN
ČARODĚJNICE
Měla jsem udělat nějakou masku narychlo. Vyhrála to čarodějnice. Strakatou látku na čelenku, rukávy a sukýnku (ta je na jedné straně delší než na druhé). Na halenu by byl nejlepší pytel, ale žádný jsem nesehnala, tak alespoň látku podobné barvy. Na to našít pár záplat, na zádech mají nakreslenou pavučinu a v ní přišitého pavouka (magnet) a na rameno jsem přišila gumovou myšku. Pásek z provazu a na něm visel had. U punčocháčů měli každou jinou nohavici. Nakonec trochu rozcuchat vlasy a namalovat. Ještě se nesmí zapomenout na koště a už můžou letět.

Kostym na Halloween - DYNE

28. října 2010 v 21:33 | Magda |  HALLOWEEN
DÝNĚ
Tyhle buclatý dýně jsem původně ušila na halloween, ale protože se líbily, šly v nich holky i na karneval. A jak na to? Vystřihnout 3 stejně velké díly + 2x trochu větší polovičky na zadní díly z oranžové látky a sešít k sobě. Prostřihnout a obšít díry na ruce. Ze zelené látky vystřihnout a kolem krku přišít lístečky. Nejvíc práce dalo vymyslet, jak udělat, aby byly takhle tlustý. Úplně jednoduše - použít molitan. Z molitanu vystřihnout 4 stejné tvary jako z látky a zevnitř ke každému dílu jen tak v ruce volným stehem přišít. Zadní díl molitanu nepůlit, jen na něj obě oranžové půlky nasadit, aby dýně držela tvar i zezadu. Na zapínání jsem dala suchý zip, ale ještě radši i šňůrky na zavazování. Obličej jsem našila, ale šel by nakreslit třeba černou fixou. Na čepičku jsem vystřihla kolečko, do kraje dala gumičku, aby čepička držela na hlavě a navrch opět zelené lístečky. Molitan jsem vystřihla ve tvaru stopky, potáhla zelenou látkou a přišila na lístečky. K tomu proužkaté punčocháče (sehnala jsem jenom návleky, tak jsem je přišila k ustřiženým černým punčocháčkům, na které jsem ještě přes zadeček našila asi 3 proužky z oranžových punčocháčků). A je hotovo. Když jsem molitan zase odpárala, daly se dýně navléknout na zimní bundu a vyrazili jsme na večerní halloween, který se pořádal venku.

Jak vyrezat dyni na halloween?

28. října 2010 v 21:27 | Magda |  HALLOWEEN
Jak vyřezat dýni na Halloween?
20. 10. 2010 - Pravda, tento svátek u nás domácí není. Ale zabydluje se rychle - především děti jej milují. Není divu, obličeje z dýní se svíčkou uvnitř jsou přímo pohádkové, když září do podzimního večera. A úrodu dýní tak využijete dokonale! Jak si vyrobit to nejkouzelnější dýňové strašidlo?
Halloween rozsvěcí sychravý podzim 31 října. Tento svátek se  zajímavou historiií, přinesli do Ameriky Irové. Již ve své vlasti vyřezávali do vydlabané řepy nebo brambory strašidelné obličeje, které kladli na okenní římsy, aby od domu během noci Všech svatých odehnali duchy zemřelých. Proto se i převlékali do strašidelných kostýmů a dávali za domovní dveře sladkosti. V Americe pak místo chybějící řepy začali využívat dýně. K rozsvíceným vyřezávaným dýním se váže stará irská pověst o opilci a šprýmaři Jackovi, kterého nechtějí ani v nebi, ani v pekle, a bloudí světem s dýní s uhlíkem uvnitř.  
Původně uvnitř dýní opravdu zářilykousky řezavého uhlí (což mohlo vypadat díky temnějšímu tónu a červenější záři ještě o něco strašidelněji), teprve později svíčky. Pro bezpečné osvětlení do dýní vkládejte svíčky ve skleněných ochranných kelímcích, nebo tzv. hřbitovní.
Vyřezávání dýně - Halloween

Jak vyřezat strašidelnou dýni? Postup krok za krokem:

 • Při vydlabávání dejte pozor, aby se slupka dýně příliš neztenčila, pak by nemusela být dostatečně pevná.
  Nejprve ostrou a velkou lžícívydlabejte z dýně dužinu. Otvor musí být dostatečně velký (asi jako 2/3 dýně), kvůli snadnému vydlabávání i pozdějšímu vkládání svíčky. Řez veďte jej kolem stonku dýně.
 • Velké dýně také můžete jednoduše přeříznout na půl a vytvořit masku za každé poloviny tak, že řeznou plochou bude stát na zemi.
Jak naložit s dužinou? Vyzkoušejte lahodné dýňové kompoty a džusy. Výtečné jsou ale i méně tradiční pokrmy z dýně, například slaný dýňový koláč či dýňové kari.

Dobré nástroje, základ úspěchu

 • Pro vlastní vyřezávání jsou nejlepší tenké a ostré, dobře nabroušené vykosťovací nože.
 • Vyřezávání z dýní se věnují i lidé zapálení do tzv. carvingu, kdy ze zeleniny a ovoce vznikají přímo umělecká díla. Existují i speciální pilky a další nástroje pro jemnou práci. Pro vytvoření obličeje či jednoduché siluety pravděpodobně s dobrým nožem vystačíte. Maličká "pilka zlodějka" se však například pro vyřezání složitější siluety z velké dýně může hodit.
Aby vyřezávaná část dýně nevypadla celá, nesmí být jednotlivé otvory příliš pospojované.
Dýním můžete vtisknout nejrůznějšíobličeje, veselé i děsivé. Oblíbené jsou také siluety, například koček, netopýrů…ale vytvořit můžete cokoli, co vaše fantazie a tvořivost přinese. Siluety mohou být prázdné a tudíž svítící, ale ještě působivější jsou plné na prázdném poli kolem nich. Zde je však ještě důležitější dobrá rozvaha než u obličeje. 

Předkreslení obrázků a šablony

 • Obličej či siluety si můžete rovnou nakreslit na dýni lihovým popisovačem či měkkou tužkou.
 • Pro složitější vyřezávání si můžete vytvořit nejprve papírovou šablonu, a tu na dýni přenést.
 • Lidé, kteří jsou zručnější u klávesnice počítače nežli papíru s tužkou, používají i různé programy pro kreslení a výsledný obrázek si vytisknou.
 • Snadné je nalézt a použít vhodný obrázek, který již vytvořil někdo jiný. Šablony si můžete stahnout například na stránkách:http://www.celebrating-halloween.com a na řadě dalších. Stačí do vyhledávače obrázků zadat například "halloween cat", pokud si přejete siluetu kočky, nebo "halloween templates či patterns" pro vzory různé.
Halloween - vyřezané dýně

Jak prodloužit životnost vyřezané dýně?

Rychlé vysušování, ke kterému přispívá svíčka uvnitř, ubírá dýním na kráse hned druhý den.
 • Pokud si je chcete uchovat déle, namočte je na několik hodin do vody.
 • Další metodou je ihned po vydlabání a vyřezání potřít všechny řezné plochy vazelínou, která brání dehydrataci a dýni na chvilku "zakonzervuje" . Hodí se, pokud si dýně chcete připravit trochu v předstihu.

Halloween
Halloween
Halloween
Halloween